Sukces Pisany Szminka, newsy, relacje z konferencji, Olga pyta, Olga poleca

Menu
Tablet menu

Mary Kay Ash

Mary Kay Ash

Mary Kay Ash

W 1963 roku, kiedy Mary Kay Ash „przeszła na emeryturę” po 25 latach usłanej sukcesami kariery w branży sprzedaży bezpośredniej, postanowiła napisać książkę, aby pomóc kobietom przetrwać w zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu.

 

 

Nie chciała więcej patrzeć, jak młodzi mężczyźni, których sama szkoliła, raz po raz przeskakiwali kolejne szczeble kariery, zostawiając ją w tyle. Siedząc przy kuchennym stole, Mary Kay stworzyła dwie listy. Na pierwszej znalazło się to, co firmy, z którymi współpracowała, zrobiły dla niej, na drugiej napisała to, co jej zdaniem mogłyby zrobić lepiej. Przeglądając obie listy, Mary Kay uświadomiła sobie, że przypadkiem stworzyła plan marketingowy dla firmy swoich marzeń – takiej, która zapewniałaby kobietom nieograniczone możliwości osiągania osobistego i finansowego sukcesu. Z pomocą swojego 20-letniego syna Richarda Rogersa i 5 000 dolarów życiowych oszczędności, 13 września 1963 roku Mary Kay otworzyła firmę swoich marzeń. Od skromnego startu w sklepie o powierzchni 50m2 w Dallas, Mary Kay Inc. wyrosła na międzynarodową kosmetyczną potęgę. W chwili obecnej produkty Mary Kay® są sprzedawane na ponad 35 rynkach na całym świecie, a liczba Niezależnych Sił Sprzedaży Mary Kay przekroczyła 2 miliony.

 

Pionierskie zasady Mary Kay Ash były proste i przetrwały próbę czasu. Wiodącą myślą jej filozofii stała się Złota Zasada. Pozwoliła ona obrać najlepszy kierunek działania i sprawdza się praktycznie w każdej sytuacji, ponieważ zachęca do dawania innym tego, co samemu chciałoby się otrzymywać. Konsekwentnie wierzyła też, że należy określić kolejność swoich życiowych priorytetów. Sama na pierwszym miejscu stawiała wiarę, rodzinę na drugim, a karierę na trzecim.

 

Mary Kay Ash przekonywała Niezależne Siły Sprzedaży, które sprzedawały produkty firmy Mary Kay, że warto wspierać i być oddanym. Przywiązywała też dużą wagę do wyróżniania dokonań innych. Dzięki atmosferze nastawionej na nagradzanie, kobiety zaczęły osiągać to, o czym do tej pory jedynie marzyły. Nieustannie zachęcała zarówno firmowy zespół, jak i Niezależne Siły Sprzedaży do działania w taki sposób, jakby każda osoba, którą spotykają na swojej drodze nosiła naszyjnik z napisem „Spraw, że poczuję się ważna”.

 

Niewiele firm może pochwalić się tak prostą, a zarazem chwytającą za serce filozofią założycielską. Jeszcze mniej potrafi wykazać trwały wpływ takiego założyciela, jakim bez wątpienia była Mary Kay Ash. Obecnie firma Mary Kay pozostaje wierna zasadom, które Mary Kay Ash zapisała na swoim kuchennym stole niemal 47 lat temu. Niezliczeni liderzy biznesu, autorzy opracowań, politycy i uczelnie docenili prawdziwy blask i determinację Mary Kay Ash. W trakcie swojego życia otrzymała mnóstwo prestiżowych nagród, a po jej śmierci 22 listopada 2001 roku wiele innych nadal jest przyznawanych.  Oto niektóre z jej osiągnięć:

 

  • „100 Wspaniałych Kobiet na 100 lat”, YWCA Miasta Dallas (2008)
  • Wyprodukowany przez Telewizję A&E program „Mary Kay”, wyemitowany na Biography Channel (2006)
  • Nagroda PBS i Wharton School of Business dla “25 Najbardziej Wpływowych Liderów Biznesu Ostatniego Ćwierćwiecza” (2004)
  • Nagroda Uniwersytetu Baylor dla „Najwybitniejszej Przedsiębiorcy-Kobiety w Historii Ameryki” (2003)
  • Tytuł przyznany przez Lifetime Television dla „Najwybitniejszej Businesswoman XX wieku” (1999)
  • Wyróżnienie pisma Fortune w „Galerii Sław Krajowego Biznesu” (1996)
  • Nagroda Pathfinder, Narodowego Towarzystwa Kobiet-Właścicieli Biznesu (1995)
  • Status jednej z „25 Najbardziej Wpływowych Kobiet Ameryki”, za publikacją Almanach świata i książka faktów (1985)
  • Nagroda Horatio Algera dla Zasłużonego Obywatela Ameryki (1978)

 

O Mary Kay

Mary Kay to jedna z największych na świecie firm z branży sprzedaży bezpośredniej zajmujących się sprzedażą kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych. W 2009 roku globalna sprzedaż Mary Kay osiągnęła 2,5 miliarda dolarów. Produkty Mary Kay® są sprzedawane na prawie 40 rynkach na całym świecie, a ogólna liczba Niezależnych Sił Sprzedaży przekracza 2 miliony. Aby dowiedzieć się więcej o Mary Kay, wejdź na marykay.pl lub zadzwoń do Centrum Konsultanta pod numer telefonu +48 22 211 00 00.

 

 

powrót na górę

Relacje z konferencji

PrevNext
Odnieść sukces, pomimo strachu

Odnieść sukces, pomimo strachu

Środa, 09 lipiec 2014

Relacja z konferencji 24 września 2013

Relacja z konferencji 24 września…

Piątek, 27 wrzesień 2013

Relacja z konferencji 24 czerwca 2013

Relacja z konferencji 24 czerwca…

Czwartek, 27 czerwiec 2013

Relacja z konferencji 23 kwietnia 2013

Relacja z konferencji 23 kwietnia…

Wtorek, 30 kwiecień 2013

Newsy